Klub Samoobrony przeciwny sprzedaży ZEDO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-12-2005, 16:47

Klub Samoobrony wyraził "zdecydowany" sprzeciw wobec planowanej przez ministra skarbu Andrzeja Mikosza sprzedaży Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Samoobrona oczekuje, że premier Kazimierz Marcinkiewicz, w przypadku potwierdzenia zamiaru sprzedaży ZEDO, wyciągnie konsekwencje wobec ministra.

Klub Samoobrony wyraził "zdecydowany" sprzeciw wobec planowanej przez ministra skarbu Andrzeja Mikosza sprzedaży Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Samoobrona oczekuje, że premier Kazimierz Marcinkiewicz, w przypadku potwierdzenia zamiaru sprzedaży ZEDO, wyciągnie konsekwencje wobec ministra.

W komunikacie przekazanym w poniedziałek PAP klub Samoobrony opowiedział się też "zdecydowanie" za utrzymaniem w rękach państwa strategicznych sektorów gospodarki, w tym także energetyki.

Ministerstwo Skarbu parafowało w ubiegły poniedziałek z hiszpańską Endesa Europa projekt umowy sprzedaży pakietu 85 proc. akcji ZEDO. Mikosz poinformował, że decyzja w sprawie prywatyzacji Dolnej Odry będzie podjęta w styczniu.

P.o. przewodniczącej klubu Samoobrony Genowefa Wiśniowska powiedziała w poniedziałek PAP, że Samoobrona oczekuje od premiera "pełnego wyjaśnienia sytuacji", w sprawie sprzedaży ZE Dolna Odra. Dodała, że jeśli okaże się, iż Mikosz chce sprzedać ZEDO, to premier powinien wyciągnąć "bardzo ostre konsekwencje", z odwołaniem ministra włącznie. 

Przeciwko prywatyzacji ZEDO wystąpiła w poniedziałek także Liga Polskich Rodzin. Lider LPR Roman Giertych poinformował, że wysłał do premiera pismo z żądaniem zdymisjonowania w ciągu 7 dni ministra skarbu w związku z podpisaniem wstępnej umowy na prywatyzację ZEDO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane