Klucz do sukcesu to metale i ropa

DI
21-04-2006, 00:00

Już 27 kwietnia poznamy zwycięzcę gry X-Trade Brokers DM. Wyniki graczy są imponujące — stopa zwrotu lidera wynosi już 8000 proc.

Droga na szczyt w grze Vip Trader wiedzie przez inwestycje towarowe. Silny trend pozwala na mnożenie wartości portfela w zawrotnym tempie. Nic dziwnego — złoto i srebro jest najdroższe od 25 lat, a notowania ropy są najwyższe od sierpnia 2005. Wyniki graczy to dowód, że warto wczuć się w trend i brać pod uwagę fundamentalne podstawy wzrostu notowań.

Inwestorzy z kolejnych miejsc też działają w formule funduszy hedgingowych — „handluj wszystkim, czym się da, żeby zarobić”. Zrezygnowali już z ortodoksyjnego podejścia i inwestycji w waluty na rzecz metali i ropy.

Ale uwaga — to tylko gra. Zyski liczone w tysiącach procent są zwykle trudne do osiągnięcia na rachunkach rzeczywistych. Decyduje o tym psychologia. W grze można sobie pozwolić na bardzo odważne posunięcia i ekspozycje na krawędzi ryzyka inwestycyjnego. Ważna jest też specyfika instrumentów pochodnych opartych na cenach walut, towarów i indeksów, wykorzystujących dźwignię 1:100. Tak działają instrumenty pochodne, dźwignia i silny trend na rynku.

W praktyce, inwestując w towary, wystarczy być, czyli kupić kontrakt surowcowy i czekać. Choć coraz częściej słychać głosy, że korekta niedaleko, a potencjał światowych funduszy spekulacyjnych jest bliski wyczerpania. Zysk lidera, 8000 proc., wygląda niezwykle, ale to 100 proc. wzrostu w stosunku do wyniku ze środy. Pozwala na to kumulowanie środków i reinwestowanie ich w całości. Taka strategia przynosi najlepsze efekty. Przynajmniej do środy. W czwartek na rynku metali panowała przecena i w czołówce mogły zajść istotne zmiany. W Vip Trader błędy inwestycyjne na szczęście nic nie kosztują. Operujemy kwotami wirtualnymi. Za to nagroda jest rzeczywista. To samochód Jaguar X-Type.

Gracze mogą inwestować na rynku Forex. Do wyboru jest 39 par walutowych, 9 towarów (złoto, srebro, platyna, pallad, gaz, ropa, miedź, aluminium i cynk) i 6 indeksów giełd światowych (Nasdaq, DJIA, S&P 500, CAC40, FTSE, DAX). Pełna informacja na stronie www.xtb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Klucz do sukcesu to metale i ropa