Kluczowe walne Biprometu

KL
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

Kończą się prace nad prospektem inżynieryjnej firmy. Spółka zadebiutuje w drugim kwartale tego roku.

Kończą się prace nad prospektem inżynieryjnej firmy. Spółka zadebiutuje w drugim kwartale tego roku.

Bipromet, spółka z portfela Capital Partners, intensywnie przygotowuje się do wejścia na giełdę. Gotowe są już uchwały na walne, które odbędzie się 26 marca.

— Prospekt zostanie złożony jak najszybciej po przyjęciu odpowiednich uchwał na WZA — mówi Paweł Sobkiewicz, dyrektor inwestycyjny w Capital Partners.

Nad dokumentem pracuje Dom Maklerski Capital Partners, który będzie oferującym.

Katowicka spółka, która zajmuje się projektowaniem i realizacją inwestycji dla przemysłu ciężkiego, zadebiutuje prawdopodobnie w drugim kwartale 2007 r. Wcześniej jej władze zapowiadały, że chcą zebrać od inwestorów 20-30 mln zł, które w większości przeznaczą na przejęcia innych firm z branży.

Fundusz informował wcześniej, że traktuje inwestycję w Bipromet jako krótkoterminową. Capital Partners ma 61,55-procentowy udział w kapitale zakładowym i 63,87 proc. głosów na WZA Biprometu. Uchwały na zgromadzenie udziałowców — poza podjęciem działań zmierzających do wprowadzenia spółki na giełdę — dotyczyć będą m.in. obniżenia kapitału zakładowego spółki. Odbędzie się ono poprzez umorzenie akcji 24,6 tys. akcji serii A i B. Pozostałe akcje zostaną podzielone w stosunku 1 do 10 (co oznacza, że będzie ich 5,16 mln sztuk). Uchwały przewidują także nową emisję — 750 tys. walorów serii E. Po planowanym splicie będą one stanowiły około 12 proc. kapitału.

Przychody Biprometu wyniosły w ubiegłym roku 84 mln zł. Według prognozy, w tym roku mają wzrosnąć one do 130 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu