KNB nie rozpatrywała jeszcze punktu ws. wniosku UniCredito

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2006, 12:33

Komisja Nadzoru Bankowego, która obraduje od godziny 10.00, nie zajęła się jeszcze wnioskiem włoskiego banku UniCredito o wykonywanie praw głosu z akcji na WZA Banku BPH.

Komisja Nadzoru Bankowego, która obraduje od godziny 10.00, nie zajęła się jeszcze wnioskiem włoskiego banku UniCredito o wykonywanie praw głosu z akcji na WZA Banku BPH.

    "Obecnie jest krótka przerwa w posiedzeniu. Punkt dotyczący wniosku UniCredito nie był jeszcze rozpatrywany" - powiedział w środę pragnący zachować anonimowość rozmówca PAP, zbliżony do KNB.  Przed 12.00 wiceminister finansów i członek Komisji Cezary Mech poinformował, że został wykluczony z posiedzenia Komisji Nadzoru Bankowego, nie podał jednak szczegółów.

    Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha poinformował w środę dziennikarzy w Sejmie, że Mech został wykluczony z posiedzenia Komisji na wniosek strony włoskiej.

    Decyzja Komisji Nadzoru Bankowego jest wydawana w trybie administracyjnym i właściwym jest tu Kodeks Postępowania Administracyjnego.

    KNB zajmuje się w środę wnioskiem UniCredito o zgodę na wykonywanie prawa głosu z posiadanych przez ten bank 71,03 proc. akcji BPH. Zgoda KNB jest niezbędnym etapem planowanej przez UniCredito fuzji BPH z Pekao SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu