KNB wydała zgodę na zakup Dominet Banku przez Fortis Bank

07-03-2007, 18:06

(ISB) - Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) wyraziła zgodę na zakup przez grupę Fortis akcji Dominetu - właściciela Dominet Banku i  spółki Dominet Finanse. Fortis zobowiązał się wobec KNB, że połączenie Dominet Banku z Fortis Bank Polska przeprowadzi w ciągu najbliższych 4 lat, podał Fortis Bank Polska w komunikacie w środę.

"Zgodnie z założeniami, finalizacja transakcji zakupu nastąpi w ciągu kilkunastu dni. W wyniku transakcji w ramach grupy Fortis w Polsce w najbliższej perspektywie będą działały dwa odrębne banki: Fortis Bank Polska SA oraz Dominet Bank" - czytamy w komunikacie.

Pierwszy z nich będzie oferował usługi dla zamożnych klientów indywidualnych (personal i private banking) oraz produkty i usługi dla małych i średnich firm.

Dominet Bank na razie będzie działał pod własną marką i formalnie będzie częścią grupy Fortis Bank Polska. Spółka będzie kontynuowała działalność consumer finance, udzielając kredytów samochodowych i gotówkowych oraz oferując karty kredytowe.

W środę Komisja Nadzoru Bankowego wyraziła także zgodę na wykonywanie przez belgijski Fortis Bank praw ponad 75 proc. głosów na ZWZ Fortis Bank Polska.

Dotychczas Fortis Bank, właściciel 99,19% akcji banku w Polsce miał prawo do wykonywania 75% głosów na ZWZ.

Fortis zobowiązał się wobec KNB do utrzymania akcji Fortis Bank Polska w obrocie giełdowym do 2017 roku oraz do zwiększenia płynności akcji banku notowanych na GPW w Warszawie do poziomu co najmniej 10-15% w ciągu najbliższych 2 lat.

Obecnie w rękach mniejszościowych akcjonariuszy znajduje się mniej niż 1% akcji Fortis Bank Polska. (ISB)

amo/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KNB wydała zgodę na zakup Dominet Banku przez Fortis Bank