KNF: Białowąs może kierować BOŚ

PAP
opublikowano: 07-11-2017, 18:11
aktualizacja: 07-11-2017, 18:13

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na objęcie przez Bogusława Białowąsa funkcji prezesa Banku Ochrony Środowiska SA - poinformowała KNF we wtorek w komunikacie.

We wrześniu br. rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska podjęła uchwałę o powierzeniu Bogusławowi Białowąsowi pełnienia obowiązków prezesa zarządu banku.

Bogusław Białowąs
Fot. Piotr Guzik / FORUM

Białowąs, jak informuje na stronie internetowej BOŚ, to ekonomista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej, który "posiada ponad 25-letnie doświadczenie w bankowości".

M.in. w latach 1995-2010 organizował i nadzorował działanie komórek kredytów trudnych m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, Bud-Banku, Prosper Banku, spółce Kredyt Trade (Grupa Kredyt Banku). Z kolei w 2002 r. związał się z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, w którym nadzorował politykę restrukturyzacyjną i windykacyjną, a od 2010 roku odpowiadał ze strony BGK za projektowanie i wdrażanie rządowych programów mieszkaniowych.

Przed Białowąsem, od czerwca br., czasowo obowiązki prezesa pełnił oddelegowany członek rady nadzorczej Emil Ślązak. Wcześniej przez kilkanaście miesięcy (od marca 2016 roku) pracami zarządu BOŚ kierował Stanisław Kluza, były minister finansów i pierwszy przewodniczący KNF (w latach 2006-11).

BOŚ istnieje od 1991 roku i specjalizuje się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Akcje banku od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane