KNF chce, by GPW zawiesiła obrót akcjami sześciu spółek

PAP
opublikowano: 04-10-2017, 10:45
aktualizacja: 04-10-2017, 10:46

Komisja Nadzoru Finansowego chce, by Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami sześciu spółek, poinformowała KNF w środę w komunikacie. Powodem jest nieprzekazanie przez nie w terminie do publicznej wiadomości raportów za pierwsze półrocze 2017 r.

Zobacz więcej

KNF

SZYMON LASZEWSKI/FORUM

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skierowano do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółek: CALATRAVA CAPITAL S.A. (...), HYPERION S.A. w restrukturyzacji (...), MNI S.A., (...) LARK.PL S.A. (...), PC GUARD S.A. (...), WILBO S.A." - napisano w komunikacie.

KNF chce, by obrót papierami tych firm na warszawskim parkiecie został zawieszony od 4 października br. Jako powód wskazano nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów półrocznych za pierwsze półrocze 2017 r. w terminie określonym przepisami prawa.

"Zgodnie z § 101 ust. 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych (...) raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny przekazuje się jednocześnie, w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym (...), nie później jednak niż w terminie trzech miesięcy od dnia zakończenia półrocza roku obrotowego, którego dotyczy. Raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny jest przekazywany wyłącznie za pierwsze półrocze danego roku obrotowego" - wyjaśnia regulator.

Podkreślono, że raporty okresowe są dla inwestorów kluczowym źródłem informacji finansowych o spółkach notowanych na rynku regulowanym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF chce, by GPW zawiesiła obrót akcjami sześciu spółek