KNF czeka na oferty banków zainteresowanych przejęciem SKOK Piast

  • PAP
opublikowano: 29-05-2018, 16:03
aktualizacja: 29-05-2018, 16:03

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie podjęła decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej "Piast" w Tychach przez inną kasę i oczekuje przez 14 dni na zgłoszenia ze strony banków zainteresowanych przejęciem tej kasy - podała KNF.

"Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 29 maja 2018 r. jednogłośnie podjęła decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Piast (SKOK Piast) przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo – kredytową, prowadzonego ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok" (KNF podejmuje decyzję o przejęciu kasy przez inną, w przypadku odmowy pomocy ze strony Kasy Krajowej - PAP) - głosi komunikat po wtorkowym posiedzeniu Komisji.

Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Piast, w celu zbadania możliwości przejęcia tej SKOK przez bank.

"W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Piast, KNF w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Piast. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 12 czerwca 2018 r. włącznie. Aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK Piast, zainteresowane banki mogą zwracać się bezpośrednio do zarządcy komisarycznego tej Kasy" - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu