Czytasz dzięki

KNF: dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

PAP
opublikowano: 30-11-2017, 16:17
aktualizacja: 30-11-2017, 16:17

W czwartek na liście ostrzeżeń publicznych KNF zostały umieszczone nowe podmioty: Kancelaria Finansowa AWB Sp. z o.o. z siedzibą w Kamionkach oraz Integral 2DJ Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformował rzecznik KNF Jacek Barszczewski.

W przypadku Kancelarii Finansowej AWB Sp. z o.o. z siedzibą w Kamionkach związane to jest z postępowaniem w sprawie o czyn z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe (prowadzenie bez zezwolenia działalność polegającej na gromadzeniu środków pieniężnych w celu udzielania kredytów lub pożyczek - PAP).

Z kolei w przypadku Integral 2DJ Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie chodzi o postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia - PAP).

W obu przypadkach przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane