KNF i NBP znów ostrzegają przed kryptowalutami

DI
opublikowano: 12-12-2017, 10:44
aktualizacja: 12-12-2017, 10:55

Narodowy Bank Polski wraz z Komisją Nadzoru Finansowego znów ostrzega przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w „waluty” wirtualne, takie jak bitcoin, litecoin czy ether.

- „Waluty” wirtualne nie są emitowane ani gwarantowane przez NBP, nie są prawnym środkiem płatniczym ani walutą, nie mogą być wykorzystane do spłaty zobowiązań podatkowych i nie spełniają kryterium powszechnej akceptowalności w punktach handlowo–usługowych - przypominają KNF i NBP.

Uruchomiły stronę kampanii uwazajnakrypotwaluty.pl, na której można znaleźć materiały informacyjne dotyczące tego, czym są kryptowaluty, a czym nie są. Szczegółowo wyjaśniono na niej również realne ryzyka związane z inwestycjami – możliwość utraty środków podczas cyberataku czy uczestnictwa w piramidzie finansowej lub finansowaniu terroryzmu.

NBP i KNF podkreślają jednocześnie, że nie są przeciwne rozwojowi technologii blockchain, która jest niezależna od walut „wirtualnych”. Technologia rozproszonego rejestru może mieć szereg innych zastosowań, np. w elektronicznych bazach danych, w przemyśle, w usługach czy też w sektorze finansowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu