Czytasz dzięki

KNF nałożyła na PZU karę w kwocie 900 tys. zł

  • PAP
opublikowano: 11-06-2019, 18:57

KNF nałożyła 900 tys. zł kary na PZU w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania - poinformowała we wtorek w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego. PZU zwraca uwagę, że decyzja Komisji nie jest prawomocna.

"Komisja jednogłośnie nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 900 tysięcy złotych, za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych" - czytamy w komunikacie Komisji.

Zobacz więcej

Siedziba PZU

fot. WM, Puls Biznesu

Jak podano, "naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2014-2016 roku".

W komunikacie zaznaczono, że Komisja "stosowała już sankcje za naruszenia, obejmujące częściowo wskazany okres. Zakład ubezpieczeń wdrożył zaś intensywne środki zaradcze oraz usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary" - podała KNF.

Rzecznik prasowy PZU Damian Ziąber powiedział PAP, że spółka jeszcze nie otrzymała pisma z Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie. "Jak tylko dostaniemy takie pismo, to odniesiemy się do jego treści" - zaznaczył. "Zakładamy, że decyzja KNF nie jest prawomocna" - dodał. 

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy