KNF o Synthosie

KZ
22-11-2016, 22:00

Rynkowy nadzorca nie widzi podstaw do podejmowania działań w stosunku do Synthosu w związku z dużymi wahaniami kursu na poniedziałkowej sesji.

Przypomnijmy: Synthos przed godziną 16 opublikował komunikat o odwołaniu polityki dywidendowej, ogłoszonej w 2013 r. Kurs zareagował spadkiem o 4 proc., ale notowania poszły w górę już 10 minut później, kiedy pojawił się kolejny komunikat — tym razem o decyzji zarządu o wypłacie w grudniu zaliczki na poczet dywidendy za 2016 r.

— Nie widzimy podstaw do podejmowania działań w stosunku do spółki. Przepisy nakazują podawanie informacji niezwłocznie, zatem może nastąpić to również w czasie sesji. Podawanie ich w dwóch oddzielnych komunikatach nie powoduje naruszenia. Co więcej, są to dwie różne informacje poufne, a łączenie kilku różnych informacji w jednym komunikacie, o ile nie wynika to z charakteru informacji (np. projekt uchwał na WZA czy już podjęte uchwały), nie jest właściwe, gdyż może prowadzić do swego rodzaju „ukrycia” właściwej informacji — mówi Jacek Barszczewski, szef departamentu komunikacji społecznej w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Jego zdaniem, standardowo sprawdzone zostanie natomiast to, czy mogło dojść do ewentualnego wykorzystania informacji poufnej o planowanej zaliczce na dywidendę. We wtorek kurs Synthosu rósł o niespełna 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF o Synthosie