KNF odwołała zarząd komisaryczny Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń

PAP
opublikowano: 03-03-2008, 15:58

Komisja Nadzoru Finansowego odwołała zarząd komisaryczny Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń (PTU), ustanowiony w październiku ub.r. Na nowego prezesa PTU został wskazany Olgierd Jatelnicki.

Jak poinformowała rzeczniczka PTU Violetta Grońska, zarząd komisaryczny został odwołany 29 lutego, z mocą od 1 marca. Nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej został Krzysztof Homenda. Na nowego prezesa Rada wskazała Olgierda Jatelnickiego. Jego powołanie wymaga jeszcze zatwierdzenia przez KNF.

KNF ustanowiła zarząd komisaryczny w PTU 26 października 2007 roku. Powodem była "niemożność wykonywania zadań przez walne zgromadzenie oraz radę nadzorczą zakładu ubezpieczeń".

Z wcześniejszych doniesień prasowych wynika, że powodem wprowadzenia komisarza do PTU był konflikt między akcjonariuszami: spółkami Ciechu oraz firmami Techwell i Investa. Skłóceni akcjonariusze nie mogli się zebrać na WZA, by zatwierdzić wyniki finansowe za 2006 rok.

Zarząd komisaryczny doprowadził m.in. do zmiany statutu, który był przedmiotem sporu akcjonariuszy i wybrał nową radę nadzorczą.

W sobotę KNF stwierdziła, że zostały usunięte przyczyny ustanowienia zarządu komisarycznego.

Mariusz Przybylski z biura prasowego Ciechu skomentował w poniedziałek, że Ciech jako akcjonariusz wyraża "zadowolenie z przywrócenia ładu korporacyjnego w spółce". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KNF odwołała zarząd komisaryczny Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń