KNF poprosi o wyjaśnienia Mostostal Warszawa

KAP
opublikowano: 18-06-2010, 15:19

Grzegorz O., wiceprezes Mostostalu Warszawa był jednym z siedmiu zatrzymanych przedstawicieli branży drogowej, którym Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zarzuca ustawianie przetargów i korupcję.

Czy spółka ma obowiązek poinformować o tym rynek?

- To kwestia oceny przez spółkę obowiązku informacyjnego i tego czy zdarzenie ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia jej funkcjonowania. Będziemy z przedstawicielami firmy tę sprawę wyjaśniać – mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego. 

Co na to Mostostal Warszawa? Na razie nie mamy odpowiedzi na pytanie.

O zatrzymaniu członka zarządu giełdowej firmy „PB” dowiedział się we czwartek, ale firma nie chciała tego potwierdzić.

- Co za pytania Pani zadaje, proszę do mnie nie dzwonić w takich sprawach – krzyczał Jarosław Popiołok, prezes Mostostalu Warszawa.

Wkrótce po tej rozmowie otrzymaliśmy ze e-mail z informacją o tym, że przedstawicielom spółki nic nie wiadomo o incydencie zatrzymania.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na początku tego tygodnia, na wniosek stołecznej prokuratury apelacyjnej zatrzymała siedmiu przedstawicieli sektora drogowego. Wśród zatrzymanych, oprócz Grzegorza O. byli także Paweł A., prezes Strabaga i Wojciech D., były szef mazowieckiego oddziału drogowej dyrekcji. Według informacji „PB” funkcjonariusze służb byli też w Przedsiębiorstwie Budowy Dróg i Mostów, ale nie udało nam się potwierdzić, czy doszło tam do zatrzymań. ABW analizuje też dokumentację kontraktową z Budimeksu, ale do zatrzymań w tej spółce nie doszło.

Zatrzymania dotyczą kontraktów drogowych z różnych regionów kraju, m.in. S 7 Miłomłym-Pasłęk i S 8 Piotrków Trybunalski-Rawa Mazowiecka. Oprócz zatrzymania byłego szefa mazowieckiego oddziału drogowej dyrekcji nie ma jednak na razie mowy o zatrzymywaniu innych pracowników drogowej dyrekcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / KNF poprosi o wyjaśnienia Mostostal Warszawa