KNF: siedem kolejnych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych

  • PAP
opublikowano: 09-11-2021, 16:17

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń siedem kolejnych podmiotów, przeciw którym skierowała do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prowadzenia obrotu instrumentami finansowymi bez zezwolenia.

Jak podała we wtorek KNF, na listę ostrzeżeń wpisano AVA Trade EU Limited siedzibą w Dublinie oraz AVA Trade EU Limited sp. z o.o. Oddział w Polsce, działające za pośrednictwem platformy avatrade.com. Wobec tych podmiotów do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Komisja skierowała zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Na listę ostrzeżeń trafiły też: Marketbull, posługujący się stroną marketbull.co.uk/pl, za pośrednictwem której usługi świadczy podmiot posługujący się nazwą Market Bull Ltd; Viamarketsgo, posługujący się stroną viamarketsgo.com, za pośrednictwem której usługi świadczą podmioty posługujące się nazwami Viamarketsgo.Com Limited, Rt Sale-Viamarketsgo.Com Ltd, Es-Viamarketsgo.Com Limited i ChViamarketsgo.Com Limited; Royal-Trades, posługujący się stroną royal-trades.com, za pośrednictwem której usługi świadczy podmiot RYTDS LTD; Bulls&Bears Trades, posługujący się stroną bullsbearstrades.com; Greenfield Investment, posługujący się stroną greenfieldinvestment.co.uk.

Wobec tych podmiotów KNF skierowała zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - czyli prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane