KNF ukarała Adama Wilczęgę

Kamil Zatoński
24-03-2009, 16:53

Były prezes Biotonu będzie musiał zapłacić 100 tys. zł za opowiadanie inwestorom bajek.

Komisja jednogłośnie nałożyła na byłego prezesa zarządu spółki publicznej Bioton karę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych za „manipulację informacją” polegającą na rozpowszechnianiu w okresie luty – listopad 2007 r. nierzetelnych, wprowadzających w błąd inwestorów, informacji na temat rozwoju spółki, oczekiwanych wyników finansowych i planów ekspansji zagranicznej, które nie znajdowały odzwierciedlenia w następujących po nich wydarzeniach i rzeczywiście osiąganych przez spółkę wynikach finansowych.

Komisja wszczęła postępowanie z własnej inicjatywy. To trzecia w historii tego typu kara dla menedżera giełdowej spółki (pierwszy raz chodzi o prezesa). Obecnie przed Komisją toczy się postępowanie ws. wypowiedzi Macieja Dudy, szefa PKM Duda, który na łamach "Pulsu Biznesu" odżegnywał się od posiadania opcji walutowych.

Kto następny? Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF ukarała Adama Wilczęgę