Czytasz dzięki

KNF ukarała Solar i wykluczyła Polymetal

WST
opublikowano: 17-12-2015, 16:13

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego ukarała spółkę Solar grzywną w kwocie 800 tys. zł. Swoją decyzją regulator uzasadnił nierzetelnym opracowaniem raportów skonsolidowanych za 2011 r., I półrocze 2012 r., 2012 r. i I półrocze 2013 r.

Zarzuty dotyczą nieobjęcia sprawozdaniem spółki APH Grutex Jolanta Gruszka, nieujawnienia porozumień przedłużających płatności i zawyżenia wartości aktywów

W opinii Komisji nie ulega wątpliwości, że brak objęcia APH Grutex Jolanta Gruszka (dalej: „Grutex”) skonsolidowanymi sprawozdaniami finansowymi spółki za 2011 r., I półrocze 2012 r., 2012 r. oraz za I półrocze 2013 r. w znaczący sposób wpłynął na zaprezentowany uczestnikom rynku obraz nie tylko sytuacji finansowej spółki, ale także zasad prowadzonej przez nią działalności operacyjnej – czytamy w komunikacie KNF.

Nadzorca zdecydował się również wykluczyć bezterminowo z obrotu na rynku regulowanym akcje spółki Polymetal i nałożyć na nią karę w wysokości 250 tys. zł. W przedmiotowej sprawie Komisja stwierdziła nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków informacyjnych.

Nieprawidłowości dotyczyły nieprzekazania Komisji Nadzoru Finansowego, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego za rok 2014, raportu kwartalnego i skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał roku 2015, raportu półrocznego i skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze roku 2015 – napisano w komunikacie.

Pełen komunikat z posiedzenia KNF>>Komunikat KNF 17.12.2015.docx

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane