KNF ukarała TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych

  • DI
opublikowano: 17-04-2018, 14:50
aktualizacja: 17-04-2018, 14:53

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych karą w kwocie 2 tysięcy złotych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania.

Kara wynika z naruszenia przez ubezpieczyciela, według KNF, art. 14 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (w myśl tego przepisu zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie - PAP).

Komisja, jak dodaje komunikat, "jednogłośnie utrzymała w całości decyzję KNF z dnia 20 grudnia 2016 r. w zakresie nałożenia na osobę fizyczną kary pieniężnej w wysokości 90 tysięcy złotych, w związku z rażącym naruszeniem obowiązków informacyjnych przez spółkę publiczną, w okresie pełnienia przez stronę funkcji członka zarządu spółki". Komunikat nie informuje, o jaka spółkę i jaka osobę chodzi. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / KNF ukarała TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych