KNF umieściła na liście ostrzeżeń LewINVEST Michał Lewicz i Zbigniewa S.

ISBNews
17-03-2015, 18:28

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) umieściła na liście ostrzeżeń publicznych nowe podmioty: LewINVEST Michał Lewicz oraz Zbigniew S., podał urząd.

LewINVEST Michał Lewicz z siedzibą w Zagórowie został wpisany w rubryce „Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1–3 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF)". Właściwa prokuratura: Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze (sprawa przekazana do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze).

Z kolei Zbigniew S. (osoba fizyczna nieuwidoczniona w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) wpisany został w rubryce „Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 i art. 99a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków)". Właściwa prokuratura: Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KNF umieściła na liście ostrzeżeń LewINVEST Michał Lewicz i Zbigniewa S.