KNF warunkuje wykluczenie Elektrimu wezwaniem przy cenie na poziomie ok. 8 zł

pb.pl, GRA
opublikowano: 12-09-2007, 13:06

Komisja Nadzoru Finansowego określiła stanowisko wobec zgłoszonej przez Elektrim chęci wyjścia z notowań na  giełdzie.

- Wykluczenie Elektrimu z obrotu giełdowego byłoby możliwe pod warunkiem, że wszyscy akcjonariusze będą mogli wyjść z inwestycji, czyli że zostanie ogłoszone wezwania na wszystkie akcje (po minimalnej ustawowej cenie, czyli średniej z ostatnich 6 miesięcy - ok. 8 zł) - powiedział w rozmowie z Pulsem Biznesu, Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego.

We wtorek wieczorem Elektrim poinformował, że w związku z ogłoszeniem 21 sierpnia br. upadłości spółki z możliwością zawarcia układu i ustanowieniem zarządu własnego upadłego nad całością majątku, zarząd Elektrimu złożył do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wykluczenie akcji spółki z obrotu giełdowego.

Zarząd Elektrimu deklarował, że dzięki wnioskowi o upadłość uregulowanie stosunków z obligatariuszami, Vivendi i innymi wierzycielami nastąpi pod kontrolą sądu. Zarząd Elektrimu już dwukrotnie w historii (w 2002 i 2006 r.) składał wniosek o upadłość i za każdym razem wycofywał się z niego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl, GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KNF warunkuje wykluczenie Elektrimu wezwaniem przy cenie na poziomie ok. 8 zł