KNF wykluczyła MSX Resources z obrotu na GPW

ISBNews
opublikowano: 07-03-2016, 19:04

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wykluczyła bezterminowo akcje MSX Resources SA z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW). Wykluczenia akcji spółki z obrotu nastąpi po upływie 30 dni od dnia, w którym niniejsza decyzja stanie się ostateczna, podała KNF.

 

"Do chwili obecnej do Urzędu KNF nie wpłynął wniosek spółki o ponowne rozpatrzenie sprawy, zatem przyjąć należy przy poniższym zastrzeżeniu, iż w dniu 2 marca 2016 r. rozpoczął bieg 30-dniowego terminu, po upływie którego akcje spółki zostaną wykluczone z obrotu na rynku regulowanym. Ostatnim dniem obrotu akcjami spółki będzie zatem dzień 31 marca 2016 r." - czytamy w komunikacie.

KNF podała, że 1 marca br. upłynął termin na złożenie przez MSX wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej decyzją administracyjną z 9 lutego 2016 r. Komisja zaznaczyła jednak, że spółka miała możliwość nadania do 1 marca 2016 r. pisma zawierającego wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy w polskiej placówce operatora wyznaczonego, istnieje zatem teoretyczna możliwość, że wniosek ten w ciągu najbliższych dni wpłynie do Urzędu Komisji, w wyniku czego sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez KNF.

"W takiej sytuacji wykluczenie akcji spółki nastąpi po upływie 30 dni od dnia doręczenia drugoinstancyjnej decyzji KNF w przypadku utrzymania w mocy decyzji pierwszoinstancyjnej w części dotyczącej bezterminowego wykluczenia akcji z obrotu. Należy jednak zwrócić także uwagę, iż spółka nie przekazała do publicznej wiadomości, w trybie stosownego raportu, iż rzeczywiście taki wniosek został przez nią skierowany do KNF" - czytamy dalej. 

Na początku lutego KNF jednogłośnie wykluczyła bezterminowo akcje MSX Resources z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym na GPW, co nastąpi po upływie 30 dni od dnia, w którym ww. decyzja KNF stanie się ostateczna. KNF nałożyła ponadto na spółkę MSX Resources karę pieniężną w wysokości 400 tys. zł.

Pod koniec maja ub. r. MSX Resources podało że ogłasza upadłość likwidacyjną po tym, jak utraciło - w opinii spółki, w wyniku oszustwa przez Tarantoga Capital - możliwości kontynuacji projektu eksploatacji złóż miedzi i złota w Mongolii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane