KNF zatwierdził poprawiony prospekt Enei

AMB
opublikowano: 22-10-2008, 14:51

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w  środę poprawiony prospekt emisyjny spółki energetycznej Enea, dowiedział się Puls Biznesu.

Na początku dokument będzie dostępny tylko w wersji elektronicznej. Pierwsze drukowane egemplarze mają się pojawić następnego dnia po południu. Opóźnienie w stosunku do pierwotnych planów (prospektu spodziewano się w poniedziałek) wynikało z braku decyzji KNF w sprawie poprawek wprowadzonych do prospektu (w zakresie podziału oferty na transze).

W czwartek ruszą zapisy dla inwestorów indywidualnych, którzy będą mogli kupić akcje z 10-proc. dyskontem. Mają potrwać do 29 października. Budowanie księgi popytu wsród inwestorów instytucjonalnych rozpocznie się już jutro. 2/3 emisji, z której poznańska grupa energetyczna chciałaby uzyskać 2-3 mld zł, ma trafić w ręce inwestorów branżowych. O tym, czy ostatecznie dojdzie do sprzedaży akcji i debiutu Enei na giełdzie, spółka i właściciel, Ministerstwo Skarbu Państwa, zdecydują w pierwszych dniach listopada na podstawie wyników book buildingu. Resort skarbu zastrzega, że jeśli cena nie spełni oczekiwań, oferta nie będzie kontynuowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / KNF zatwierdził poprawiony prospekt Enei