KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Graal

opublikowano: 07-02-2007, 10:18

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny 2,23 mln akcji serii F producenta konserw rybnych Graal - poinformowała KNF w środowym komunikacie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny 2,23 mln akcji serii F producenta konserw rybnych Graal - poinformowała KNF w środowym komunikacie. Graal poinformował, że zapisy na akcje będą przyjmowane od 19 do 26 lutego.

Oferującym akcje spółki jest Erste Securities Polska.

Graal wyemituje od 1,79 mln do 2,23 mln akcji serii F z prawem poboru. Jedno prawo poboru uprawnia do objęcia 0,39 akcji serii F. Dniem poboru był 12 grudnia 2006 roku, a obrót prawami poboru na giełdzie zaplanowano na 19-21 lutego tego roku.

Spółka wyemituje także akcje serii G (60-270 tys. walorów), które w zamian za część aktywów zostaną sprzedane w ramach subskrypcji prywatnej właścicielom przejętych przez Graala spółek - Korala i Agro-Fish.

Cena emisyjna nowych akcji będzie się zawierać w przedziale 35-42 zł.

Graal zamierza wykorzystać środki z nowej emisji akcji do refinansowania ubiegłorocznych przejęć firm z branży przetwórstwa spożywczego.

"2007 rok to dla nas okres porządkowania coraz większej grupy kapitałowej, lecz nie wykluczamy także dalszego aktywnego udziału w konsolidacji rynku spożywczego" - powiedział prezes Graala Bogusław Kowalski, cytowany w komunikacie spółki.

Graal przejął w ubiegłym roku spółki: Kooperol (producenta konserw mięsnych i dań obiadowych), Gaster (producenta sałatek rybnych, warzywnych, z dodatkiem wędlin i ryb oraz wyrobów mięsnych i rybnych w galarecie), Kordex (producenta marynat, lidera na rynku polskim w produkcji koreczków śledziowych) oraz firmy Koral (producenta przetworów rybnych, przede wszystkim łososia wędzonego) i Agro-Fish (największego w Polsce producenta mączki rybnej).
(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane