KNF zatwierdziła prospekt emisyjny VIGO System

ISBNews
opublikowano: 16-10-2014, 17:51

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny VIGO System sporządzony w związku z pierwszą ofertą publiczną oraz ubieganiem się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym, poinformował prezes Mirosław Grudzień.

Według niego spółka planuje przeprowadzić publiczną ofertę i zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy jeszcze przed końcem tego roku.

"VIGO System to firma o zasięgu globalnym, a nasze produkty znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, medycynie czy nauce. Giełdowy debiut to dla nas kolejny krok w kierunku rozwoju i budowy wartości spółki. Chcemy przygotować się na rosnący popyt wynikający z upowszechniania się detektorów podczerwieni i rosnącej liczby ich zastosowań{" – powiedział Grudzień, cytowany w komunikacie.

Oferującym akcje spółki jest DI Investors.

"Nasza oferta to w istocie unikalna wiedza zamknięta w nieustannie doskonalone struktury półprzewodnikowe. Jej wyjątkowość z jednej strony zapewnia nam niezwykle mocną, a często i monopolistyczną pozycję rynkową, z drugiej w oczywisty sposób wpływa na rentowność naszej działalności" - podkreślił Grudzień.

VIGO System poinforomiał, że jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku produkcji niechłodzonych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System wykorzystywane m.in. są w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Detektory VIGO są wykorzystywane również w diagnostyce medycznej, w tym w wysoce zaawansowanej diagnostyce onkologicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane