Czytasz dzięki

KNF zezwoliła na zniesienie dematerializacji akcji Barlinka

ISBNews
opublikowano: 04-03-2014, 17:16

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o przywróceniu akcjom Barlinka formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji) z dniem 21 marca 2014 r., podała spółka.

„Zgodnie z powyższą decyzją, z dniem 21 marca 2014 r., spółka zaprzestanie podlegać obowiązkom informacyjnym wynikającym z ustawy z dnia 29 lipca 2005 o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego obrotu oraz o spółkach publicznych" - podano w informacji.

Barlinek S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie dystrybutorem podłóg drewnianych, listew, peletu i brykietu. Spółka prowadzi działalność w ramach grupy kapitałowej Barlinek. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska podłogowa ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego, eksportowana do 55 krajów na 5 kontynentach. Od września 2005 roku akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane