Koalicjant ostrzega: monopartia już była

Roman Giertych
20-02-2006, 00:00

Panie premierze, trochę ciepłych słów panu na pewno nie zaszkodzi. Mam wrażenie, że jest pan przemęczony, naprawdę. I jak patrzę na każdy pański dzień, to wcale się nie dziwię: 7.15 — sygnały dnia; 8.15 — Monika Olejnik w Radiu Zet; 9.00 — poranek w TVN 24; 11.00 — konferencja prasowa o tym co rząd chce zrobić; 13.00 — briefing o tym co robi; 15.00 — o tym co już zrobił; 16.45 — gość dnia w TVP 3; 17.30 — magazyn popołudniowy w TVN 24; 21.00 — magazyn wieczorny; 22.00 — Polsat. A w międzyczasie studniówka, narty, piłka, no i oczywiście wypady do Rady Ministrów. To wszystko naprawdę może zmęczyć. Jak pan premier będzie dalej tak kontynuował, to za następne sto dni będzie pan jeszcze bledszy.

- Panie prezesie — mówię tu do nieobecnego prezesa Kaczyńskiego — gdy pan powie „porządek”, to my się zgadzamy. Ale gdy pan powie „państwo to ja”, to nie będzie zgody. Gdy pańscy ministrowie, różni członkowie rad nadzorczych, różni przedstawiciele w agencjach powiedzą „państwo to PiS” — też nie będzie zgody. Monopartia już była i na taki układ, w którym byłaby znowu monopartia, jedna, słuszna, nieskazitelna i nieomylna, naszej zgody nie będzie.

- Panie marszałku, kończąc chciałem powiedzieć jedno. Macie teraz, panowie, złoty róg, macie czapkę z piór. Tylko pamiętajcie historię Polski, pamiętajcie, że wielu już zaczynało i wielu z tej mównicy mówiło z wielką dumą i wrażeniem nieomylności. Tymczasem do ludzi, do narodu, do społeczeństwa trzeba podchodzić z pokorą, trzeba podchodzić z pewnym przekonaniem, że jednej partii nie jest dana nieomylność i nie jest dana ta łaska — żeby móc wprowadzać w Polsce zmiany — na zawsze.

Roman Giertych

fragmenty wystąpienia w imieniu klubu Ligi Polskich Rodzin

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Roman Giertych

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koalicjant ostrzega: monopartia już była