Kobierzyce wygrały wyścig z Londynem

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 19-08-2010, 07:11

Koreański koncern zatrudni 300 inżynierów w  centrum badawczym.

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Gdy grupa LG wybrała Kobierzyce pod Wrocławiem na lokalizację europejskiego centrum produkcji, jej przedstawiciele deklarowali, że jest szansa na centrum badawczo-rozwojowe. Jedna z firm grupy, LG Electronics (LGE), który w kobierzyckim klastrze produkuje telewizory i lodówki, właśnie podjęła taką decyzję.

— Dotychczas w Europie nie istniało centrum RD stworzone przez LG Electronics. Jednak ze względu na konieczność lepszego skupienia się na oczekiwaniach europejskich klientów, LGE zdecydował o otwarciu takiego ośrodka w Europie. Pod uwagę były brane Londyn i Kobierzyce. Mieliśmy sporo wizyt przedstawicieli koncernu i ostatnio zapadła decyzja, że centrum innowacyjności powstanie w ciągu roku-dwóch w Polsce — mówi Joanna Prasznic, kierownik działu PRCommunication LGE Wrocław.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy