Kobieta zatrzęsie Polimeksem

  • Emil Górecki
opublikowano: 07-04-2015, 00:00

Maciej Stańczuk podpisał standstill z wierzycielami, nowa prezes będzie układać spółkę od środka. Docelowy skład zarządu za kilka miesięcy.

Karuzela prezesów budowlanego Polimeksu-Mostostalu kręci się nadal. Rada nadzorcza odwołała z funkcji pełniącego obowiązki prezesa Macieja Stańczuka, a na jego miejsce awansowała Joannę Makowiecką-Gacę, wiceprezes, która zasiada w zarządzie od połowy 2013 r. Jest ona już czwartym szefem budowlanego giganta od czasu odejścia w sierpniu 2012 r. Konrada Jaskóły, wieloletniego prezesa. Średnio kadencja Roberta Oppenheima, Gregora Sobischa i Macieja Stańczuka trwały po 10 miesięcy. Dlaczego rada nadzorcza dokonała kolejnej zmiany?

Nie mamy czasu, więc jeśli ktoś nie akceptuje nowych zasad, musimy się z nim pożegnać — mówiła Joanna Makowiecka-Gaca w 2013 r., kiedy odpowiadała m.in. za zwolnienie kilku tysięcy pracowników Polimeksu.
Zobacz więcej

ZDECYDOWANA:

Nie mamy czasu, więc jeśli ktoś nie akceptuje nowych zasad, musimy się z nim pożegnać — mówiła Joanna Makowiecka-Gaca w 2013 r., kiedy odpowiadała m.in. za zwolnienie kilku tysięcy pracowników Polimeksu. ARC

— Polimex przechodzi głęboką restrukturyzację. Dotychczas najważniejszym zadaniem była restrukturyzacja finansowa. Ten etap prezes Stańczuk zakończył. Teraz potrzeba poukładania procesów wewnątrz spółki. Uznaliśmy, że najlepsze kompetencje do tego ma właśnie pani Makowiecka — mówi Adam Ambrozik, przewodniczący rady nadzorczej Polimeksu. Jednak przed stanowiskiem pani prezes nadal pozostaje skrót p.o.

— Za kilka miesięcy rada zdecyduje o kształcie i obsadzie docelowego zarządu — dodaje Adam Ambrozik.

Sukcesem Macieja Stańczuka było zawarcie w zeszłym roku trzeciej umowy standstill z wierzycielami, co poluzowało nieco gorset finansowy spółki, pozwoliło na zmniejszenie zadłużenia i zwiększenie limitów gwarancyjnych. Joanna Makowiecka pracowała wcześniej w Budimeksie, gdzie odpowiadała za HR. W Polimeksie odpowiadała m.in. za redukcję zatrudnienia, marketing i reorganizację. W branży budowlanej jest jedną z nielicznych kobiet prezesów. Wśród 30 firm z indeksu WIG-Budownictwo oprócz niej szefową mają jeszcze PA Nova (Ewa Bobkowska), Resbud (Anna Kajkowska) i Projprzem (Anna Zarzycka-Rzepecka).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu