Kochalski: nie administrowanie, a aktywne prowadzenie spraw stolicy

Polska Agencja Prasowa SA
10-02-2006, 13:02

Nie administrowanie, tylko aktywne prowadzenie spraw stolicy zapowiada p.o. prezydent Warszawy Mirosław Kochalski, który w piątek odebrał nominację na to stanowisko od wicepremiera Ludwika Dorna. Kochalski będzie pełnił tę funkcję do października - wówczas kończy się kadencja samorządu Warszawy.

Nie administrowanie, tylko aktywne prowadzenie spraw stolicy zapowiada p.o. prezydent Warszawy Mirosław Kochalski, który w piątek odebrał nominację na to stanowisko od wicepremiera Ludwika Dorna. Kochalski będzie pełnił tę funkcję do października - wówczas kończy się kadencja samorządu Warszawy.

    Decyzję o powołaniu Kochalskiego "do pełnienia funkcji prezydenta" Warszawy podjął w czwartek premier Kazimierz Marcinkiewicz.

    Po otrzymaniu nominacji Kochalski powiedział, że "nie będzie to okres administrowania, ale aktywnego prowadzenia spraw Warszawy". "Mam nadzieję, że w ciągu tych dziewięciu miesięcy zostaną domknięte te projekty, które są realizowane, a także te, które zapowiedział prezydent Lech Kaczyński" - oświadczył.

    Kochalski zaznaczył, że pełnienie obowiązków prezydenta stolicy to kontynuacja jego pracy jako sekretarza miasta. Zapowiedział, że pierwsze decyzje, jakie podejmie w mieście już w nowej roli, będą dotyczyć m.in. dokończenia budowy skrzyżowania Wołoska-Rzymowskiego, budowy kolejnej stacji metra oraz poprawy stanu dróg w Warszawie. W ocenie Kochalskiego do 2011-2012 roku stan dróg w Warszawie powinien być zadawalający.

    Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym z 1990 r., w przypadku wygaśnięcia mandatu wójta, burmistrza lub prezydenta przed upływem kadencji jego funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, burmistrza lub prezydenta pełni osoba wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów.

    8 lutego Rada Miasta Warszawy przyjęła uchwałę stwierdzającą wygaśnięcie mandatu prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego, który złożył pisemną rezygnację z tej funkcji 22 grudnia, w przeddzień zaprzysiężenia na prezydenta RP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kochalski: nie administrowanie, a aktywne prowadzenie spraw stolicy