Koelner ma 9,99 proc. głosów na WZA Śrubeksu, chce mieć 20 proc.

(Marek Druś)
01-02-2006, 18:53

Koelner kupił 179.806 akcji Fabryki Śrub Śrubex, dających 9,99 proc. głosów na WZA. Wcześniej nie miał żadnych jego akcji.

Koelner kupił 179.806 akcji Fabryki Śrub Śrubex, dających 9,99 proc. głosów na WZA. Wcześniej nie miał żadnych jego akcji.

Zakup akcji Śrubeksu przez Koelner jest następstwem zawarcia przez niego umowy z Drugim NFI, NFI Progress i NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz DM BZWBK. Zobowiązuje ona strony do przeprowadzenia transakcji pakietowych w wyniku których Kolener osiągnie 359.613 akcji, stanowiących 20 proc. kapitału i głosów w Śrubeksie. Pierwszą transakcję przeprowadzono po kursie 30 zł. W drugiej wzrośnie on o 0,23 zł.

- W wykonaniu postanowień tej umowy i w rezultacie rozliczenia kolejnych transakcji pakietowych Koelner nabędzie, w ciągu następnych 12 miesięcy, akcje uprawniające – łącznie z akcjami nabytymi w dniu dzisiejszym – do nie mniej niż 20 proc. głosów w Walnym Zgromadzeniu Śrubexu – głosi komunikat.

Koelner informuje, że sprzedające akcje Śrubeksu spółki zostaną zwolnione z obowiązku doprowadzenia do zawarcia transakcji pakietowych, jeżeli wcześniej zostanie ogłoszone wezwanie na akcje Śrubeksu. W przypadku ogłoszenia przez Koelner wezwania na akcje Śrubexu po cenie wyższej niż 30,00 zł, a przed upływem 30 dni od daty zawarcia transakcji pakietowej, będzie on musiał wyrównać stronom umowy różnicę pomiędzy ceną oferowaną w wezwaniu a ceną zapłaconą za akcje w transakcjach pakietowych.

- Zamiarem Emitenta jest zwiększenie swojego stanu posiadania akcji w Śrubex-ie i zintegrowanie jej działalności z działalnością całej grupy Koelner. W chwili obecnej rozważane są różne warianty dalszego postępowania Emitenta, które w swoim efekcie mają doprowadzić do ściślejszego zintegrowania Spółki w ramach grupy Koelner – głosi komunikat.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Koelner ma 9,99 proc. głosów na WZA Śrubeksu, chce mieć 20 proc.