Kolastyna pracuje nad układem

KSA
opublikowano: 15-02-2010, 00:00

Spółka nie uzupełni wniosku o upadłość złożonego przez poprzedni zarząd. Przygotuje nowy.

Spółka nie uzupełni wniosku o upadłość złożonego przez poprzedni zarząd. Przygotuje nowy.

Niedawno krakowski sąd wezwał kosmetyczną grupę do uzupełnienia wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Nowy zarząd zadecydował jednak, że wniosku nie uzupełni.

Powód? Konieczne jest ponowne przeprowadzenie analizy ksiąg Kolastyny, bo liczne aktywa zostały w nich ujęte w wartościach nie oddających wartości zbywczej ani godziwej. Kierownictwo nie jest w stanie w wyznaczonym przez sąd terminie dołączyć do wniosku o ogłoszenie upadłości propozycji układowych.

Kolastyna przygotuje więc nowy wniosek. Weźmie przy tym zapewne pod uwagę wyniki rozmów z wierzycielami i potencjalnymi inwestorami.

Trudną sytuację Kolastyny pogarsza fakt, że firma Malwa, której zlecona jest produkcja kosmetyków, rozwiązała umowę. Zarząd giełdowej spółki uważa, że rozwiązanie umowy jest nieskuteczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane