Kolejarze łączą siły z PKS

KAP
28-12-2016, 22:00

Jeden bilet na pociąg i autobus? Taki pomysł ułatwień dla pasażerów mają Przewozy Regionalne i spółki PKS.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa od początku kadencji pracuje nad wspólnym biletem, z którego mogliby korzystać pasażerowie PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i być może innych firm kolejowych. Resort wyprzedziła firma Koleo, która w sieci zaoferowała możliwość zakupu biletów na podróż pojazdami różnych przewoźników. Przewozy Regionalne i przewoźnicy autobusowi zaoferują takie rozwiązania w przyszłym roku. W styczniu planowane jest porozumienie dotyczące wprowadzenia biletu zintegrowanego z Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej (PKS).

Zobacz więcej

1+1=1: Wspólny bilet Przewozów Regionalnych kierowanych przez Krzysztofa Mamińskiego i PKS ma kosztować mniej niż bilety kupowane u tych przewoźników osobno. Marek Wiśniewski

— Prowadzimy rozmowy z PKS. Proponujemy, by pasażerowie dojeżdżający autobusami tej firmy i przesiadający się do naszych pociągów mogli kupować jeden bilet na obydwa środki komunikacji — mówi Krzysztof Mamiński, prezes Przewozów Regionalnych.

Bilet będzie można kupić zarówno w kasach kolei, jak i autobusowych. Zintegrowany bilet powinien być tańszy od kupowanych osobno. Mikołaj Turowski, rzecznik kolejowego przewoźnika, informuje, że docelowo w grę wchodzi także wybór dostawcy, z którym spółki będą współpracować, budując dla pasażerów ofertę sprzedaży zintegrowanego biletu przez internet.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kolejarze łączą siły z PKS