Koleje Mazowieckie nie rezygnują z pomysłów zwolnionego prezesa

PAP
opublikowano: 01-12-2009, 15:29

Ekspresy regionalne i korekty w rozkładzie jazdy planowane przez zwolnionego w listopadzie prezesa Kolei Mazowieckich Jakuba Majewskiego są warte wdrożenia, ale potrzeba do tego pieniędzy i taboru - uważają przedstawiciele władz województwa mazowieckiego.

Marszałek i wicemarszałek Mazowsza odnieśli się na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami do projektowanych przez Majewskiego reform spółki.

"Pomysły pana Majewskiego dotyczące ekspresów regionalnych tudzież korekt rozkładu jazdy to dobre propozycje, przy czym do ich wdrożenia potrzebny jest tabor i niezbędne środki" - powiedział członek zarządu woj. mazowieckiego odpowiedzialny za infrastrukturę Piotr Szprendałowicz.

Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik dodał, że prace nad rozkładem jazdy Kolei Mazowieckich trwają i zostaną zaprezentowane w piątek. "Wszystkie dobre pomysły i wszystkie dobre rozwiązania, które nie są tzw. wizjami, ale rzeczywistymi projektami będą realizowane" - dodał. Nowy rozkład ma zacząć obowiązywać od 13 grudnia.

Jak powiedział PAP Szprendałowicz, w spółce trwają prace nad wprowadzeniem ekspresów regionalnych między największymi miastami województwa. Brakuje tylko taboru i środków. W jego opinii ekspresy mogą pojawić się w rozkładzie Kolei Mazowieckich w marcu przyszłego roku, a najdalej po wakacjach.

Władze Mazowsza ani rada nadzorcza Kolei Mazowieckich do tej pory nie podały powodu zwolnienia Majewskiego. "Pan prezes Majewski nie spełniał oczekiwań ani właściciela, ani rady nadzorczej" - powiedział Struzik. Majewski planował przeprowadzić restrukturyzację Kolei Mazowieckich. Jego projekty zakładały m.in. zmiany w rozkładzie jazdy, uruchomienie ekspresów regionalnych i przeprowadzenie kursów angielskiego dla konduktorów i kasjerek.

Koleje Mazowieckie należą do samorządu województwa. Spółka obsługuje regionalne połączenia kolejowe na Mazowszu. To trzeci pod względem wielkości kolejowy przewoźnik osobowy w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane