Kolejka chętnych do suwalskiego inkubatora

[DI, PAP]
22-03-2012, 00:00

Do końca marca suwalski park technologiczny wybierze 20 małych firm, które przez trzy lata będą korzystać z jego wsparcia.

26 firm chce prowadzić działalność w inkubatorze Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód (PNTPW) w Suwałkach. Władze parku do końca marca wybiorą od kilkunastu do 20 mikrofirm, które będą wdrażały innowacyjne technologie i dostaną wsparcie PNTPW. Park podpisze z wybranymi firmami wstępne porozumienia, a jesienią tego roku będą mogły one rozpocząć działalność.

— Jeśli nie uda się wybrać całej dwudziestki teraz, mamy jeszcze trochę czasu do otwarcia obiektów parku, który zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2012 r. — mówi Stanisław Kurak z PNTPW.

Projekt zakłada, że wybrane firmy otrzymają od parku pomieszczenia biurowe i produkcyjne, laboratoria, dostęp do szerokopasmowego internetu, porady prawne i możliwości aplikowania po unijne pieniądze. W pierwszym roku funkcjonowania będą miały 50 proc. ulgi przy wynajmie pomieszczeń, w drugim — 35 proc., zaś w trzecim — 20 proc.

Po trzech latach firmy będą się musiały usamodzielnić. Na ich miejsce zostanie wybranych kolejnych 20 firm. Park stawia głównie na przedsiębiorstwa z branży informatycznej, doradczo- -konsultingowe czy z zakresu ochrony środowiska.

Firmy mają prowadzić działalność w budynku biurowym parku, ale niektóre będą mogły korzystać z hali procesów logistycznych o powierzchni 1000 mkw. i prowadzić tam produkcję.

Obiekt parku o powierzchni blisko 8 tys. mkw. jest budowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Cała inwestycja kosztująca 67 mln zł ma się zakończyć w sierpniu 2012 r. W obiekcie, oprócz siedziby parku, znajdzie się Centrum Energii Odnawialnej oraz Regionalna Platforma Multimedialna i Centrum Innowacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [DI, PAP]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Kolejka chętnych do suwalskiego inkubatora