Kolejka po akcje BBI Development

KSA
15-05-2009, 00:00

Fundusz wyemituje maksymalnie 190 mln nowych akcji. Więcej, bo kupcy dopisali.

Fundusz wyemituje maksymalnie 190 mln nowych akcji. Więcej, bo kupcy dopisali.

Akcjonariusze nieruchomościowego funduszu zgodzili się wczoraj na emisję akcji bez prawa poboru. Pierwotnie nowych papierów miało być maksymalnie 150 mln (stanowiłyby około 36 proc. w podwyższonym kapitale spółki), ale skalę emisji zwiększono do 190 mln akcji.

— Wyższa liczba emitowanych akcji wynika z większego, niż zakładano, zainteresowania inwestorów, co jest bardzo dobrym sygnałem zarówno dla spółki, jak i dla rynku — tłumaczy Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Dzięki podwyższeniu kapitału BBI Development zabezpieczy sobie możliwość spłaty obligacji — w przyszłym roku termin zapadalności mają papiery o łącznej wartości około 38 mln zł, z czego za około 30 mln zł już w marcu. Fundusz nie ma tyle gotówki, a nie chce jej zdobywać, wyprzedając swoje projekty.

— Naszymi akcjami zainteresowanych jest poważnie kilka funduszy oraz obligatariusze — informuje Michał Skotnicki.

Wcześniej przyznawał, że nabycie nowych walorów bierze też pod uwagę inwestor branżowy. Teraz nie chce komentować tej kwestii.

Cena akcji serii I nie jest jeszcze znana. Zarząd BBI Development ma na to 10 dni. Obecnie jedna akcja jest wyceniana na niespełna 40 groszy.

— Cena będzie określona na podstawie notowań rynkowych. Walne zgromadzenie ograniczyło nam możliwość jej ustalenia w ramach 15-procentowych widełek, opierając się na średniej notowań spółki z ostatnich 6 miesięcy — mówi Michał Skotnicki.

Nowa emisja BBI Development będzie na tyle duża, że fundusz będzie musiał przygotować prospekt emisyjny. Tymczasem na sierpień zaplanowano kolejną emisję — połączeniową z firmą Juvenes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejka po akcje BBI Development