Kolejka tirów na przejściu w Kuźnicy

PAP
02-08-2009, 11:35

Około czternastu godzin trzeba było czekać w niedzielę przed południem na wyjazd z Polski na Białoruś przez przejście w  Kuźnicy (podlaskie) - poinformowała Straż Graniczna.

Służby graniczne i celnicy oceniają, że to normalne, weekendowe spiętrzenie ruchu. Nakładają się na to jeszcze ograniczenia w ruchu ciężarówek związane z wakacjami, zgodnie z którymi tiry nie mogą poruszać się po drogach w wyznaczonych godzinach w piątek, sobotę i niedzielę. Obecnie, po przymusowym postoju na parkingach, tiry zaczynają dojeżdżać do przejść granicznych.

Od dłuższego czasu na granicy z Białorusią najdłuższe kolejki notowane są właśnie w weekendy, kiedy na przejścia przyjeżdżają kierowcy, którzy chcą na poniedziałek rano dotrzeć w miejsca rozładunku w Rosji.

Celnicy oceniają, że na wjazd na terminal odpraw w Kuźnicy trzeba poczekać w kolejce "przed szlabanem" 6 godzin. Potem kilka godzin kierowca musi spędzić na przejściu.

Na sąsiednim przejściu granicznym w Bobrownikach na wyjazd z Polski ciężarówki musiały czekać w niedzielę przed południem ok. 5 godzin. Wjazd do kraju przez oba przejścia odbywa się na bieżąco. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Kolejka tirów na przejściu w Kuźnicy