Kolejki przed stacjami benzynowymi w całych Włoszech

opublikowano: 06-02-2007, 11:37

Przed stacjami benzynowymi w całych Włoszech ustawiają się we wtorek długie kolejki. Kierowcy masowo tankują paliwo przed rozpoczynającym się wieczorem dwudniowym strajkiem.

Przed stacjami benzynowymi w całych Włoszech ustawiają się we wtorek długie kolejki. Kierowcy masowo tankują paliwo przed rozpoczynającym się wieczorem dwudniowym strajkiem.

Właściciele i pracownicy stacji protestują przeciwko rządowemu dekretowi o liberalizacji handlu i usług, która umożliwi m.in. sprzedaż paliwa w hipermarketach.

48-godzinny strajk rozpoczął się już w poniedziałek na Sycylii, a w pozostałej części Italii stacje benzynowe będą zamknięte od godziny 19.00. Trzy godziny później paliwo przestaną sprzedawać stacje położone przy autostradach.

Wszystkie stacje rozpoczną pracę w piątek rano.

To pierwszy z całej zapowiedzianej już serii strajków, które ogółem trwać będą 14 dni.

W relacjach telewizyjnych z całego kraju pokazywane są zdjęcia sprzed dosłownie oblężonych przez kierowców stacji benzynowych. Na niektórych na zatankowanie trzeba czekać nawet kilkadziesiąt minut.

Organizatorzy strajku zapewniają, że w czasie protestu czynne będą dyżurne stacje benzynowe, ale ostrzegają zarazem, że dla użytkowników aut dwa najbliższe dni będą wyjątkowo uciążliwe.

Sylwia Wysocka

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane