Kolejna aukcja, kolejny sukces

Marek Knitter
opublikowano: 09-01-2004, 00:00

Dodatkowy przetarg 2-letnich obligacji o wartości 500 mln zł też zakończył się pełnym sukcesem Ministerstwa Finansów. Cena sprzedawanych papierów była korzystniejsza niż na rynku wtórnym i to właśnie przyciągnęło inwestorów.

Oferty złożyło 10 banków komercyjnych. Łączna wartość popytu wyniosła 5 mld zł. Wczoraj Polska zaoferowała również na rynku międzynarodowym 5-letnie obligacje o wartości 1,5 mld euro.

Na rynku wtórnym ceny papierów znów szły w górę. Jednak obroty były znacznie niższe niż w środę. Rentowność 2-letnich obligacji w ciągu dnia spadła do 5,88 proc.

W następnym tygodniu resort finansów po raz pierwszy w historii zamierza zaoferować inwestorom obligacje 3- i 7-letnie o zmiennej stopie procentowej. Wartość emisji łącznie może wynieść 1 mld zł. Resort zastrzega jednak, że ostateczna oferta zostanie przedstawiona po konsultacjach z funduszami emerytalnymi i inwestycyjnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejna aukcja, kolejny sukces