Czytasz dzięki

Kolejna fabryka Toyoty w Chinach wznawia normalną produkcję

opublikowano: 13-03-2020, 13:11

Toyota Motor ogłosiła, że jej chińska fabryka w chińskim Guangzhou od poniedziałku wznowi normalną produkcję po miesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, donosi Reuters.

Fabryka wznowi pracę na dwie zmiany, wracając do poziomu produkcji osiąganego przed nasileniem się epidemii koronawirusa w lutym. Zakład, w którym budowane są auta modeli Camry i Yaris, wznowił produkcję na pierwszą zmianę wcześniej w marcu.

Dwie inne chińskie fabryki Toyoty: w Changchun i Chengdu, już od pewnego czasu pracują normalnie. Tylko jedna zmiana jest wciąż w zakładzie w Tianjin, który na początku roku pracował na dwie.

Epidemia koronawirusa słabnie w Chinach. Z informacji przekazanych w czwartek przez władze w mieście Wuhan, gdzie znajdowało się jej centrum, liczba nowych zakażeń spadła do zaledwie pięciu. W środę było ich osiem. W całej prowincji Hubei, oprócz Wuhan, od ośmiu dni nie odnotowano nowych zakażeń.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy