Kolejna fala ostrych spadków na Wall Street

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-09-2008, 00:00

Euforia po zniwelowaniu zagrożenia ze strony AIG wyparowała w oka mgnieniu. Determinacja amerykańskiego rządu i Fed w sprawie nacjonalizacji AIG zmusiła inwestorów do zastanowienia się nad skalą kryzysu w sektorze finansowym. Rozbudziło to spekulacje, który rynkowy potentat jest następny w kolejce do ogłoszenia plajty. Mówi się o bankach Morgan Stanley i Washington Mutual. Sektor finansowy mocno ciążył na indeksach. Sama wycena AIG spadała momentami o ponad 40 proc. Udział w deprecjacji DJ IA mieli także Citigroup i JP Morgan Chase oraz American Express.

Na tle spadającego rynku dobrze radziły sobie papiery JohnsonJohnson oraz koncernu medialnego Walt Disney. To spółki traktowane jako defensywne.

Nerwowość na parkietach potęgowały doniesienia z rynku nieruchomości. Dane o pozwoleniach i rozpoczętych budowach nowych domów pokazały, że końca załamania w tym segmencie nie widać. Odbicie na ropie pozwoliło w końcówce sesji wyjść na zieloną stronę rynku walorom spółek rafineryjnych. W średniej DJ na wartości zyskiwały akcje Chevrona i Exxon Mobil.

Tadeusz Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy