Kolejna oferta podbiła kurs BAA

Marek Druś
opublikowano: 31-05-2006, 00:00

BAA był we wtorek najmocniej drożejącym brytyjskim blue chipem. Popyt na akcje największego na świecie właściciela portów lotniczych wywołała wiadomość o odrzuceniu przez niego już drugiej oferty przejęcia złożonej przez hiszpański Grupo Ferrovial.

Hiszpanie zaproponowali 900 pensów za każdą akcję właściciela siedmiu brytyjskich portów lotniczych, m.in. najbardziej ruchliwego w Europie portu Heathrow. Oznacza to, że wycenili wartość BAA na 9,7 mld funtów (55,6 mld zł). 11-procentowa podwyżka wobec oferty z marca nie zrobiła jednak wrażenia i została odrzucona.

W ubiegłym tygodniu BAA dał do zrozumienia, że jego akcje są warte co najmniej 940 pensów. Oszacował tym samym swoją wartość na ponad 10 mld funtów (57,4 mld zł). Ferrovial oświadczył jednak, że taka cena nie znajduje potwierdzenia w fundamentach spółki. We wtorek na giełdzie w Londynie płacono za akcję BAA najwyżej 882 pensy.

Od 6 lutego, kiedy pojawiły się pierwsze sygnały o możliwości oferty przejęcia, akcje BAA zdrożały o 35 proc. W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs brytyjskiej spółki wzrósł o 32 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane