Kolejna spokojna sesja na rynku walutowym

DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 22-12-2010, 17:22

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym była kolejną w tym tygodniu, która upłynęła pod znakiem niewielkiej zmienności. Eurodolar w dalszym ciągu konsoliduje się w pobliżu 200-sesyjnej średniej ruchomej, która póki co powstrzymuje ruch spadkowy. Potencjał do zniżki powstał po tym, jak para EUR/USD wybiła się z dołem formacji trójkąta. Bardzo możliwe jednak, że co najmniej do Świąt nie zobaczymy silniejszego ruchu (potencjalny zasięg po wybiciu z trójkąta wyznaczają okolice poniżej poziomu 1,2800).

Dane, jakie napłynęły wczoraj z głównych gospodarek nie wywarły większego wpływu na notowania walut. Poznaliśmy m.in. finalne odczyty danych o PKB z Wielkiej Brytanii oraz USA. Obydwie publikacje wypadły nieco słabiej od oczekiwań. Dane z brytyjskiej gospodarki zostały nieznacznie zrewidowane w dół – w ujęciu rok do roku z 2,8 proc. do 2,7 proc., a w ujęciu miesięcznym z 0,8 proc. do 0,7 proc.. Finalny odczyt danych z USA przyniósł natomiast małą rewizję w górę – z 2,5 proc. do 2,6 proc. (dane annualizowane)

Na krajowym rynku walutowym panowała również ograniczona zmienność. Kurs EUR/PLN od początku zeszłego tygodnia pozostaje w wąskiej konsolidacji 3,9750 – 4,0000. Notowania USD/PLN natomiast poruszały się dziś w pobliżu 3,0400. Decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie oraz komunikat po posiedzeniu Rady nie zaskoczyły inwestorów.

Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.
Kolejna spokojna sesja na rynku walutowymKolejna spokojna sesja na rynku walutowym

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Polecane