Kolejna upadłość w Pol-Aquie

ANP
opublikowano: 12-01-2011, 00:00

Zobowiązania Placidus Investments sięgnęły 27 mln zł. Spółka ma jednak możliwość zawarcia układu.

Zobowiązania Placidus Investments sięgnęły 27 mln zł. Spółka ma jednak możliwość zawarcia układu.

Warszawski sąd ogłosił upadłość Placidus Investments, spółki specjalizującej się w produkcji oraz montażu ekranów dźwiękochłonnych na potrzeby budownictwa drogowo-mostowego, w 60 proc. zależnej od giełdowej Pol-Aquy. Spółka, której zobowiązania wynoszą 27,07 mln zł, ma możliwość zawarcia układu. O sytuacji Placidusa Pol-Aqua informowała pod koniec grudnia. Wówczas złożenie wniosku o upadłość tłumaczono w komunikacie utratą zarówno płynności finansowej, jak i możliwości regulowania bieżących zobowiązań przez podmiot zależny. Wczoraj zarząd Pol-Aquy nie chciał udzielić komentarza.

— To kolejna negatywna informacja płynąca z Pol-Aquy po fatalnych wynikach grupy za trzy kwartały 2010 r. i groźbie bankructwa zależnej Vectry [generalny wykonawca w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym — przyp. red.]. Sytuacja Placidusa i Vectry może świadczyć, że w całej grupie kapitałowej wciąż nie jest najlepiej — komentuje Adrian Kyrcz, analityk DM IDMSA.

Przypomnijmy, że w październiku Wiesław Jabłoński, wierzyciel Vectry, złożył wniosek o jej upadłość likwidacyjną. Wówczas zarząd stał na stanowisku, że jest on bezzasadny. W grudniu płocki sąd umorzył postępowanie, bo wierzyciel wycofał wniosek.

W komunikacie giełdowym Pol-Aqua podała, że w ramach propozycji układowych Placidusa przewidziano redukcję zobowiązań o 25 proc. i 12-miesięczną karencję w spłacie zobowiązań. Spłata ta ma potrwać pięć lat i będzie następować co sześć miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane