Kolejna zdrowa akwizycja właściciela Hoopa

BAM
opublikowano: 14-03-2018, 16:36
aktualizacja: 14-03-2018, 16:36

Kofola ČeskoSlovensko, do której należy m.in. Hoop Polska, kupiła właśnie czeskiego producenta herbat ziołowych - spółkę Leros.

Nabycie 100 proc. praskiej firmy Leros to kolejna akwizycja Kofoli, jednego z największych w regionie producentów i dystrybutorów napojów, w segmencie tzw. zdrowej żywności. W połowie zeszłego roku za pośrednictwem Hoopa, grupa przejęła spółkę Premium Rosa z miejscowości Złotokłos na Mazowszu. To wytwórca naturalnych napojów, syropów oraz konfitur oferowanych pod markami Premium Rosa i Nasze Domowe.

Hoop
Zobacz więcej

Hoop fot. ARC

Jiří Vlasák, szef Hoopa i członek zarządu Kofoli mówił wtedy, że jego firma chce się rozwijać zgodnie z obowiązującymi trendami i dlatego zwróciła uwagę na segment produktów prozdrowotnych. Dodał, że inwestycja w produkcję artykułów kojarzonych z naturą, zdrowiem i tradycją ma duże perspektywy rozwoju. Zakup firmy Leros potwierdza zwrot grupy Kofola ČeskoSlovensko w tym kierunku.

Leros kontynuuje działalność sprywatyzowanego przedsiębiorstwa państwowego Léčivé rostliny. Jej podstawowy produkt to lecznicze mieszanki herbat. Oferuje jednak także herbaty ziołowe, owocowe, czarne i zielone. Sprzedaż prowadzi w wielu krajach świata m.in. na Ukrainie i Białorusi, ale również w USA, Nowej Zelandii, Wietnamie oraz na Tajwanie. Roczne przychody spółki to prawie 200 mln CZK, czyli ponad 30 mln zł.

Notowana na giełdzie w Pradze Kofola ČeskoSlovensko znajduje się na liście 100 największych czeskich przedsiębiorstw. Jej przychody przekraczają 7 mld CZK (1,2 mld zł) Firma ma siedem zakładów produkcyjnych: w Czechach, na Słowacji, w Polsce, Chorwacji oraz Słowenii. Zatrudnia łącznie ponad 2,1 tys. pracowników, w Polsce w firmie Hoop Polska jest ich prawie 400. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu