Kolejne firmy pojadą do stolicy innowacji

  • Marta Bellon
opublikowano: 12-12-2012, 00:00

Dolina Krzemowa czeka. Rekrutacja do II edycji projektu US-Poland Innovation Hub została przedłużona do 31 stycznia 2013 r.

Najpierw szkolenie pod okiem ekspertów i praktyków, później wyjazd do Palo Alto i spotkania z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami. Tak w skrócie wygląda program US-Poland Innovation Hub realizowany przez US-Polish Trade Council (Polsko-Amerykańska Rada Współpracy), która wciąż przyjmuje zgłoszenia przedsiębiorców. Przedsięwzięcie adresowane jest do właścicieli i zarządów innowacyjnych polskich firm planujących międzynarodową ekspansję. To już drugi nabór do programu, który jest częścią inicjatywy „Go Global Poland”.

Ma on za zadanie przygotować polskich przedsiębiorców do wejścia na rynek globalny. W jego ramach kadra zarządzająca wybranych przedsiębiorstw weźmie udział w pięciu sesjach treningowych dotyczących m.in. finansowania venture capital, prawa patentowego czy prezentacji i negocjacji. W ten sposób uczestnicy programu będą przygotowywać się do pozyskania partnerów i inwestorów na rynku amerykańskim.

Następnym krokiem będzie wyjazd do Doliny Krzemowej, gdzie przedstawiciele US-Polish Trade Council zorganizują dla uczestników programu 2-3-tygodniowe roadshow, czyli spotkania z potencjalnymi partnerami i inwestorami. Pierwsze wizyty w Stanach Zjednoczonych zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku.

Prof. Piotr Moncarz, wykładowca Uniwersytetu Stanforda i współtwórca programu, stojący na czele Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy, tłumaczy, że polskim przedsiębiorcom z zagranicznymi aspiracjami potrzebna jest m.in. wiedza na temat zasad działania amerykańskiego i globalnego rynku. Ważna jest też umiejętna prezentacja własnych rozwiązań. Hub ma umożliwić przedsiębiorcom skorzystanie z szerokiej sieci kontaktów biznesowych i pomóc im w rozpoczęciu działalności i uruchomieniu oddziału w Stanach Zjednoczonych. Aby zgłosić się do programu, należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny do 31 stycznia 2013 r. na adres: hubinfo@usptc.org. Zespół US-Poland Innovation Hub oferuje bezpłatne konsultacje w aspekcie przygotowania aplikacji.

Sprawdź ten adres: innovationhub.usptc.org

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu