Kolejne rekordy w Ameryce

opublikowano: 19-09-2017, 22:07

Wyczekując na środową decyzję władz monetarnych odnośnie poziomu stóp procentowych inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach ponownie podbijali wyceny akcji, efektem czego były kolejne rekordy indeksów.

Uczestnicy rynku nie oczekują by FOMC na obecnym spotkaniu zdecydował się na zmianę ceny pieniądza. Ważny jednak będzie komunikat po posiedzeniu, który powinien wyjaśnić, a przynajmniej przybliżyć stanowisko reprezentowane przez członków gremium i ich zapatrywania na przyszłość. Oczekuje się także wyjaśnienia planów banku centralnego odnośnie redukcji skupionego z rynku długu.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Zaprezentowane we wtorek dane makro pokazały wyższy niż oczekiwali ekonomiści poziom ujemnego salda obrotów bieżących (-123,1 mld USD).  

Wyższy niż prognozowano był też wzrost cen importu i eksportu (+0,6 proc.).

Drożało siedem z 11 głównych branż składowych indeksu S&P500. Największą aprecjacją mógł się pochwalić sektor telekomunikacyjny. Z kolei w jego obrębie bardzo dobrze, notując ponad 4,4 proc. wzrost zaprezentował się koncern T-Mobile oraz Sprint, który drożał o ponad 8,6 proc. To zasługa informacji, że obie spółki prowadzą rozmowy w sprawie fuzji.

Na finiszu sesji indeks FJJ IA drożał o 0,18 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,11 proc. zaś Nasdaq 0,10 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy