Kolejne roszady w zarządzie Kompanii Węglowej

MT
opublikowano: 16-01-2008, 00:00

Największy koncern węglowy w Europie ma nowych wiceprezesów ds. handlu i kadr. A to jeszcze nie koniec zmian.

Największy koncern węglowy w Europie ma nowych wiceprezesów ds. handlu i kadr. A to jeszcze nie koniec zmian.

Mirosław Kugiel i Piotr Rykala wygrali konkurs na członków zarządu Kompanii Węglowej (KW). Potwierdziły się więc informacje „PB” z ubiegłego czwartku, kiedy ujawniliśmy, że właśnie oni zostaną wiceszefami największego koncernu górniczego w Europie.

W poniedziałek kandydatów przesłuchiwała rada nadzorcza pod przewodnictwem Edwarda Nowaka, wiceministra gospodarki z czasów AWS. O fotel wiceprezesa ds. handlu starało się trzech chętnych: Jerzy Góra, były prezes Węglozbytu, i Eugeniusz Polmański, niegdyś bliski współpracownik Mariana Krzaklewskiego, lidera AWS, a wygrał Mirosław Kugiel, były prezes Rybnickiej Spółki Węglowej i wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego. Jest dobrze znany w branży, ale opinie na jego temat są podzielone. Według naszych informacji, cieszy się poparciem wicepremiera Grzegorza Schetyny.

Piotr Rykala, nowy wiceprezes ds. pracowniczych, też miał dwóch rywali. Wygrał, bo wykazał się dobrą znajomością KW. Trudno się dziwić, w przeszłości był już wiceprezesem tej spółki.

Wczoraj rada przesłuchiwała kandydatów na stanowisko wiceprezesa ds. restrukturyzacji. Z naszych informacji wynika, że to nie koniec zmian kadrowych w KW — po 20 stycznia, po powrocie z urlopu, może być odwołany Marek Majcher, wiceprezes ds. produkcji. Spółką nadal kieruje prezes Grzegorz Pawłaszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy