Kolejne sesje, kolejne testy

Marek Knitter
15-03-2004, 00:00

Miniony tydzień przyniósł wyprzedaż na S&P 500, który od poniedziałku do czwartkowego zamknięcia stracił aż 51 pkt. Do realizacji zysków początkowo zachęciły inwestorów słabe dane makro. Okazało się, że deficyt handlowy USA w styczniu wzrósł do rekordowo wysokiego poziomu. Później nerwowość na rynkach wzmogły ataki terrorystyczne.

W Polsce poniedziałkowa sesja z pewnością mogła pobudzić wyobraźnię inwestorów po tym, jak WIG20 zamknął się powyżej 1800 pkt. Potwierdzony obrotami nowy szczyt dawał bowiem nadzieję na kontynuację wzrostów. Jednak rozczarowanie nastąpiło już na kolejnej sesji i w zasadzie od wtorku indeks tracił systematycznie na wartości — w ślad za giełdami zagranicznymi — by w czwartek i w piątek testować poziom 1750 pkt. Od obrony tego poziomu zależy trzymanie długich pozycji, gdyż jest równoznaczna z obroną wsparcia, jakie wyznaczają lutowe szczyty na poziomie 1746 pkt. Złamanie tego wsparcia będzie zwiastunem obniżki indeksu do poziomu 1705 pkt.

W naszej strategii utrzymujemy długą pozycję. Jeśli jednak indeks WIG20 spadnie poniżej 1750 pkt, powinniśmy rozważyć zamknięcie kontraktu i otwarcie krótkiej pozycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejne sesje, kolejne testy