Kolejne spadki w USA

opublikowano: 28-10-2016, 22:06

Po w miarę pozytywnej pierwszej części sesji na Wall Street, w drugiej połowie dnia swoją obecność mocniej zaakcentowała strona podażowa, w efekcie czego mieliśmy do czynienia z oddaniem wcześniejszych zysków i nerwową końcówką.

Ostatecznie piątkowe notowania indeks DJ IA zakończył spadkiem o 0,05 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,31 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,50 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Tym razem na przebiegu sesji odcisnęła swoje piętno polityka. Chodziło o publikację informacji o wznowieniu dochodzenia przez FBI w sprawie maili kandydatki na fotel prezydenta, Hillary  Clinton. A że wybory zbliżają się ogromnymi krokami, odbędą  się już za 11 dni, a zona byłego prezydenta jest „ulubienicą” Wall Street, nic więc dziwnego, że doszło do spadku indeksów.

Wcześniej rosły, głównie za sprawą danych o wyższej niż oczekiwano dynamice PKB w III kwartale. Zwiększył się on o 2,9 proc. podczas gdy mediana oszacowań ekonomistów zakładała wynik rzędu 2,6 proc.  To najmocniejszy wzrost od dwóch lat. Wsparciem dla handlujących były też lepsze od prognoz wyniki kwartalne Alphabet, spółki matki Google. 

Po przeciwnej stronie rynku, ciążąc na indeksach znalazł się Amazon, który ostrzegł, że wysokie inwestycje w decydującym dla wyników spółki czwartym kwartale ze sprzedażą świąteczną zaszkodzą zyskom internetowego giganta.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kolejne spadki w USA