Kolejne starcie w CLiF

Radosław Omachel
opublikowano: 29-05-2003, 00:00

CLiF i jego klienci, którzy próbują ułożyć się z bankami, zerwali rozmowy z Kredyt Bankiem, który w trakcie negocjacji zajął kolejne konta spółki. Lea- singobiorcy przygotowują się do protestów.

Centrum Leasingu i Finansów (CLiF) negocjuje z bankami możliwość zawarcia porozumienia układowego. Idzie mu to jak po grudzie. Poniedziałkowe rozmowy z Kredyt Bankiem, największym wierzycielem, w których uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Obrony Praw Przedsiębiorców (SOPP), zostały zerwane.

— Stało się tak, ponieważ w trakcie rozmów okazało się, że Kredyt Bank dokonał kolejnych potrąceń z kont należących do spółki — tłumaczy Dariusz Baran, prezes CLiF.

Kredyt Bank opublikował z kolei oświadczenie, z którego wynika, że bank — mając na uwadze dobro przedsiębiorców — przedstawił CLiF propozycję polubownego rozwiązania zakończenia sporu.

Według Andrzeja Stawickiego, szefa SOPP, Kredyt Bank mataczy.

— Jesteśmy zbulwersowani postępowaniem Kredyt Banku. Z jednej strony zapewnia nas o swojej dobrej woli, a w tym samym czasie dowiadujemy się, że na jego wniosek komornik otrzymał nakazy egzekucyjne i zajął kolejne konta CLiF — mówi Andrzej Stawicki.

Leasingobiorcy poinformowali o postępowaniu banku nowego szefa wydziału układowo-upadłościowego warszawskiego sądu rejonowego — sędziego Piotra Zimmermana. Przygotowują też demonstrację przeciwko postępowaniu banku.

Zdaniem Andrzeja Stawickiego, postępowanie banków, które w ostatnich dniach zgarnęły z kont CLiF ponad 70 mln zł, może mieć na celu zablokowanie złożenia przez CLiF wpisów od powództw (rodzaj kaucji za złożone w sądzie pozwy o zwrot pieniędzy). Spółka domagała się od banków 210 mln zł tytułem odszkodowania za przejęte przedmioty leasingu. Dariusz Baran zapewnia jednak, że do piątku CLiF dopełni wszystkich procedur związanych z powództwami.

Wczoraj CLiF rozpoczął negocjacje z pozostałymi wierzycielami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejne starcie w CLiF